DRENAŻ LIMFATYCZNY

Masaż limfatyczny twarzy i jej okolic jest łagodnym w odczuciach zabiegiem. Ruchy odbywają się zgodnie z przepływem limfy w układzie limfatycznym i krwi w układzie żylnym. Fizjologiczny przepływ chłonki wymaga wolnego, lecz stanowczego tempa masażu, unikając nadmiernego rozgrzania tkanek.

Jego działanie miejscowe powoduje zaróżowienie skóry, pobudzenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych. Daje to lepsze dotlenienie skóry, wzmacnia jej elastyczność , co przeciwdziała tworzeniu się zmarszczek.

Drenaż limfatyczny często jest połączony z innymi zabiegami na skórę twarzy. Masaż jest to przyjemny i skuteczny zabieg, podczas którego specjalista delikatnymi, powolnymi ruchami wykonuje masaż od okolic obojczyków do czubka głowy. Dobrze przeprowadzony drenaż limfatyczny twarzy pomaga pozbyć się problemów z zatokami, opuchlizny oczu i innych części twarzy. Zdecydowanie poprawia kondycję skóry, sprawia też, że zwiększa się wchłanianie substancji odżywczych i leczniczych zawartych w stosowanych kosmetykach. Może być on wykonany manualnie przez specjalistę lub za pomocą nowoczesnych, precyzyjnych urządzeń. W efekcie twarz wygląda świeżo, młodo i lekko, poprawia się kolor skóry, znikają obrzęki pod oczami i objawy zmęczenia.

Powrót