WAPOZON

Wapozon inaczej nazywany sauną twarzy, jest aparatem wytwarzającym parę wodną a także ozon. Wapozon stosuje się w celu uzyskania przekrwienia czynnego skóry, rozpulchnienia naskórka, rozszerzenia ujść gruczołów łojowych. Zabieg ten stymuluje także wydzielanie potu, nawilża i głęboko dotlenia skórę. Stosuje się go zarówno w zabiegach pielęgnacyjnych, jak i zabiegach oczyszczania .W zabiegach pielęgnacyjnych ma na celu zwiększenie efektu nawilżenia skóry  a poprzez rozpulchnienie naskórka lepsze wchłanianie składników aktywnych. Dlatego możemy zastosować go w trakcie wykonywania masażu nawilżającego (tzw. hydromasażu), bezpośrednio na suchą skórę lub podczas stosowania masek i kremów nawilżających.

Do zabiegu można dodać odpowiednie do rodzaju skóry olejki eteryczne , zioła i poza leczniczym działaniem otrzymamy efekt terapeutyczny w postaci aromaterapii.

Wapozon stosowany przed mechanicznym oczyszczeniem skóry ma na celu rozpulchnienie naskórka i rozszerzenie porów skóry.

Stosowany po zabiegu w połączeniu z ozonem działa dezynfekująco i bakteriobójczo na skórę.

Zabiegu nie należy stosować przy skórach alergicznych, podrażnionych, ze skłonnościami do trądziku różowatego i pękania naczyń krwionośnych (w tych przypadkach nie stosujemy ozonu).

Powrót